URS

Digestor s odsávaním do pracovnej dosky

odsávanie nadol, vyskladanie zostavy s ďalšími spotrebičmi, motor sa objednáva zvlášť

Zabudovateľný digestor do pracovnej dosky URS. Ide o základný model odsávača pár od značky O+F A-Line, ktorý ponúka veľkú variabilitu nielen v zmysle modernej varnej zóny ušitej na mieru každému zákazníkovi, ale aj veľké množstvo riešení motorových jednotiek k odsávaču. Mnohé spôsoby dopojenia a externých motorov sa dokážu prispôsobiť dnešným stavbám náročným na energetické požiadavky.

URS je nerezový digestor, ktorý sa vyskladáva s ďalšími produktmi značky O+F A-Line. Ide o silný, napriek tomu, prekvapivo tichý digestor, ktorý pri prevádzke a varení veľmi účinným spôsobom prekonáva prirodzenosť teplých pár stúpať nahor. Nasáva výpary smerom dole – do pracovnej dosky.

URS môže pracovať na externý odťah alebo na recirkulačný režim s využitím plazmového filtra. Plazmový recirkulačný filter čistí ovzdušie interiéru od spór, plesní, vírusov. Viac si prečítate v časti o plazmovej technológii čistenia vzduchu.

Princíp „spodného odsávania vzduchu” s použitím digestora vznikol v USA už pred viac ako 40 rokmi, a tento spôsob sa využíva predovšetkým pri varných zónach umiestnených na ostrovoch (resp. polostrovoch). Dnes sa stáva tento typ odsávania veľmi populárny aj u nás a je často využívaný najmä kvôli trendu prepojenosti miestností do veľkých priestorov. Práve pre veľké otvorené priestory sú potrebné aj nadštandardné digestory s mimoriadnymi silnými motormi, ktoré značka O+F A-Line vo svojom portfóliu ponúka. Náročnosť na technológie sa zvyšuje a značka O+F A-Line nezaostáva, práve naopak.  K modelu URS sú k dispozícii rôzne externé motory s vysokou výkonnosťou.

Filtračná zóna digestora URS je v porovnaní s bežne dostupnými odsávačmi pár dvojnásobnej veľkosti, zaisťuje optimálnu filtráciu vzhľadom k primeranej dobe kontaktu pary s kovovými filtrami. Kompletná spodná časť digestora je vyrobená z nerezovej ocele a ľahko sa čistí.

Odsávač URS obsahuje veľký tukový 12-vrstvový filter s doživotnou zárukou. Tukové filtre od značky O+F A-Line sú mimoriadnej kvality, nielen svojou nadštandardnou hustotou, ale aj vďaka svojim vlastnostiam. Takéto tukové filtre na trhu nenájdete. Kvalitne zachytávajú mastnotu z výparov z varenia, následne sa môžu čistiť v umývačke riadu.

Model URS môže pri svojej prevádzke využívať rôzne typy externých motorov. K modelu URS je vždy potrebné objednať motor, URS sa nedodáva s motorom najmä preto, aby si každý zákazník mohol vybrať motor, aký potrebuje.

Či už ide o interiérové motory umiestnené v sokli kuchynskej linky, alebo umiestnené na trase potrubia (priebehové motory), alebo o motory do exteriéru – na strechu domu, na fasádu domu – možností výkonnostných parametrov ako aj samotného umiestnenia externých motorov je veľmi veľa.

Preto odporúčame, aby ste sa s nami poradili, ktorý typ motora by bol pre vás najvhodnejší. Poradíme vám aj ako správne zapojiť digestor URS. U nás je možné objednanie aj adekvátneho potrubného systému, ako aj ďalšieho príslušenstva, ktoré vám zabezpečí správne fungovanie digestora URS. Viac o externých motoroch nájdete v časti EXTERNÉ MOTORY, PLAZMOVÉ JEDNOTKY A PRÍSLUŠENSTVO PRE DIGESTORY.

Digestor URS je dodávaný s nerezovým krytom, ktorý má otvory. Kryt sa ukladá na digestor v čase, keď nepracuje. Otvory slúžia na odparovanie prebytočnej vlhkosti, ktorá sa zachytila počas prevádzky na tukovom filtri. Kryt nesmie ostať na digestore pri zapnutom URS, vytváral by tak bariéru pre správne odsávanie.

Pripojenie pre Naber COMPAIR®flow ploché potrubie NW 150 mm (nie je súčasťou obsahu výrobku). V závislosti ako je digestor URS namontovaný, môže viesť odsávaný vzduch doľava alebo doprava.

Rozmery digestora URS:
šírka 12 cm x hĺbka 52 cm


Optimálny výkon funguje na princípe - čím bližšie je varná doska k samotnému odsávaču, tým je lepšia schopnosť zachytávať výpary z varenia. Centrálne umiestnený digestor URS s dolným odsávaním pár je najlepšie umiestniť medzi dve varné dosky.

Ovládanie digestora je zväčša umiestnené na jednej z varných dosiek. Najčastejšie riešenie je dotykové ovládanie na indukčnej varnej doske. Viac o možnostiach iného ovládania na dopyt.

Pre väčšie varné zóny alebo viaceré varné dosky bude potrebné zvoliť buď výkonnejší motor k digestoru URS, alebo objednanie ďalšieho modela URS (2 digestory s dvoma motormi).

Motor k digestoru URS a potrubný systém sa objednáva samostatne, nie je súčasťou dodávky. Plazmový filter pri recirkulačnom režime sa objednáva zvlášť. Ďalšie technické informácie na vyžiadanie.

K digestoru URS je možné objednanie rôznych typov varných panelov od značky O+F A-Line. Varné dosky a digestor spolu tvoria jeden komplexný celok. Možná je zapustená aj naložená inštalácia. Viac o jednotlivých varných paneloch nájdete v sekcii VARNÉ PANELY K DIGESTOROM.

Vyskladanie vlastnej zostavy na varenie a odsávanie je variabilné. Na vyskladanie zostavy odporúčame výhradne výrobky len od značky O+ F A-Line. Ostatné značky môžu mať iné parametre a vlastnosti, za ktoré výrobca nezodpovedá.

VARNÉ PANELY vhodné na vyskladanie k digestoru URS
(nie sú podmienkou pri kúpe digestora): 

a./ Indukčná varná doska 38 cm
2 varné zóny
CRF 382 O2 900 (integrované ovládanie pre digestor)
CRF 382 O2

b./ Teppan Yaki 38 cm
tepanový varný panel
CRT 382-101

c./ Indukčná varná doska 80 cm
4 veľké varné zóny
CRF 804 O4 Connect

Poznámky:
Ovládanie a dopojenie pre digestor URS môže byť rôzne. Viaceré možnosti externých motorov. Viac na dopyt na dusan@urgela.sk.

Model:
Digestor URS:
URS 45-520 CN

Odsávač pár URS

odsávač pár URS

Kóty k odsávaču pár

kóty k odsávaču pár URS