HORIZON XL

Ostrovný-priestorový digestor

Mimoriadny model HORIZON XL. Už svojim názvom prezrádza, že ide o masívny nerezový stroj nad ostrovné – priestorové varenie. Novší ostrovný model odsávača pár od značky O+F A-Line sa hodí najmä do priestrannejších kuchýň v ktorých bude môcť dominovať a ukázať svoju silu.

Nadčasový HORIZON XL je celonerezový digestor určený do domácnosti, aj keď sa môže zdať, že pôsobí skôr do priemyselných kuchýň. Tento elegantný model digestora splní všetky požiadavky aj tých najnáročnejších gurmánov.

Svojou veľkosťou naznačuje, že je vhodný aj pre väčšie varné zóny so šírkou až do 150 cm.

Unikátna možnosť výkonnejšieho interného motora do väčších priestorov, v ktorom odsávač pracuje. Nový interný motor s výkonnosťou 1 100 m3/h je možné objednať samostatne. Hlučnosť pri maximálnej prevádzke je pri tomto motore len 62 dBA. Viac k tomuto motoru na dopyt.

HORIZON XL je vhodný na umiestnenie nad veľký ostrov alebo polostrov kuchynskej linky. Dostupné šírky digestora HORIZON XL:
180 cm / 210 cm / 240 cm

Odsávač pár HORIZON XL je štandardne dodávaný s motorom, možné objednanie aj bez motora s prípravou na externý motor. Výber rôznych motorov podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Poradíme vám pri výbere motora ako aj pri dodaní potrebného systému a ďalšieho príslušenstva, ktoré je tiež možné objednať.

Odsávač pár HORIZON XL pracuje aj na recirkuláciu s plazmovým recirkulačným vzduchovým filtrom.

Elektronické ovládanie s modrým digitálnym úrovňovým displejom je dostupné z oboch strán digestora. Odsávač disponuje aj funkciou automatické vypnutie pre všetky výkonnostné úrovne.

Model HORIZON XL je bežne dodávaný s ebm-EC-motorom 820 m³ / h s NR technológiou.

12-vsrtvové tukové filtre s doživotnou zárukou sú pri modele HORIZON XL samozrejmosťou.

Za tukovými filtrami, sa skrýva 5 cm parný priestor (na vodu) na výpary z varenia.

Minimálna vzdialenosť digestora od k indukčnej varnej doske 54 cm.

Pri montáži treba myslieť na pripevnenie digestora k stropu cez potrubie a 2 závitové tyče.

Osvetlenie:
šírka 180 cm / 210 cm: 8 x 4 W LED žiarovky, 3 000 K
šírka 240 cm: 10 x 4 W LED žiarovky, 3 000 K

V digestore sa nachádza okrem menších LED žiaroviek jedna 18 W žiarivka slúži na osvetlenie priestoru na ostrove. Toto svetlo sa zapína nezáväzne na osvetlení odsávača pár.

Na spodnej časti digestora sú 3 nerezové tyčky, ktorá slúžia na zavesenie všetkých potrebných pomôcok k vareniu. Šírka tyčiek je 90 cm.

Poznámky:
Minimálna vzdialenosť digestora od pracovnej dosky 40 cm.

Modely:
Digestor HORIZON XL:
šírka 180 cm: EL 185XL64-816 CN
šírka 210 cm: EL 215XL64-816 CN
šírka 240 cm: EL 245XL64-816 CN