LUNA step

Ostrovný-priestorový digestor

plazmový filter súčasťou dodávky digestora (v cene)

Priestorový odsávač pár LUNA STEP patrí ku komplexným digestorom do domácnosti, ktorý takmer plnohodnotne nahrádza digestor na externú prevádzku. Tento priestorový digestor so sklom má už z výroby v sebe zakomponovaný plazmový filter na čistenie vzduchu. Rovnako tak už z výroby má aj integrovaný tichý motor s vysokým výkonom.

Ostrovný digestor LUNA STEP pracuje teda len na recirkulačný režim s využitím plazmovej technológie čistenia vzduchu. Vzduch z varenia v sebe nesie molekuly tuku, ktoré zachytávajú tukové filtre, tie sú čistiteľné v umývačke riadu. Kovové mriežky tukového filtra sú s doživotnou zárukou (až 12 vrstvový tukový filter, ktorý nemá konkurenciu na trhu). Plazmový filter (PNF 303-200) ďalej pokračuje v čistení vzduchu z varenia, zbavuje ho pachu, spórov, vírusov, zárodkov plesní. Kvalitne prečistený vzduch sa vracia cez mriežky na digestore naspäť do interiéru. Už nie je potrebné riešiť žiadny potrubný systém. Digestor sa jednoducho upevní na strop a môže pracovať.

LUNA STEP je vhodný do nízkoenergetických domov, domov s rekuperáciou, či do pasívnych domov. Viac o plazmovej technológii si môžete prečítať v časti: PLAZMOVÁ TECHNOLÓGIA.

Stropný model LUNA STEP má v sebe kvalitným tichým ebm-EC motorom s výkonom 820 m³ / h s technológiou NR. Prevádzka je mimoriadne tichá. Štrbinový systém odsávania okolo skleneného výklopného panela so zvýšeným výkonom s použitím tlmiča hluku, digestor má prirodzené odhlučnenie hrán sania (tlmenie zvuku odsávania po stranách digestora). Maximálna hlučnosť je iba 54 dBA pri intenzívnom výkone sania (úroveň 4).

Zaujímavý dizajn LUNA STEP je ozvláštnený mliečnym skleneným sacím panelom, za ktorým za nachádza osvetlenie. Zvyšné časti odsávača pár sú z kvalitnej nereze. Je bezbariérový a pri varení nezavadzia.

Priestorový model LUNA STEP sa ovláda diaľkovým ovládaním, ktoré dostanete k digestoru.

LUNA STEP je k dispozícii s rozmermi 130 x 70 cm. Výška tela digestora je 31 cm.

Tento ostrovný model má aj nadčasovú funkciu oneskoreného dobehu motora, inak povedané disponuje automatickou funkciou vypnutia. Čiže po varení si nastavíte túto funkciu, čím sa vám prečistí vzduch od výparov z varenia na 10 alebo 60 minút. Po uplynutí tohto času sa digestor automaticky vypne.

Odsávač pár LUNA STEP sa montuje na strop. Možný model aj s oceľovými lanami, digestor tak môže visieť vo vzduchu, napríklad nad kuchynským ostrovom. Laná sú z nehrdzavejúcej ocele, je tak možná prispôsobiteľná výška zavesenia digestora a vrchný kryt na digestor môže byť tiež z nereze. Laná aj kryt na digestor LUNA STEP sa v takomto prípade objednávajú samostatne. Viac nájdete v cenníku.

Osvetlenie:
4 x 3 W LED žiarovky, 3 000 K, energetická trieda: A+

Poznámky:
Plazmový filter PNF 303-200 súčasťou dodávky.

Pre účinné odsávanie by mala byť vzdialenosť digestora od varnej dosky maximálne 140 cm.

V prípade zavesenia digestora na nerezové laná, dĺžka lán je nastaviteľná od 3 cm do 150 cm.

Model:
Digestor LUNA STEP:
ELP 130LUS70-816