i-BOXstep

Ostrovný-priestorový digestor

plazmový filter súčasťou dodávky digestora (v cene)

Ostrovný alebo stropný odsávač pári-BOXstep patrí k mimoriadnym strojom do domácnosti, ktorý takmer plnohodnotne nahrádza digestor na externý odťah. Tento priestorový digestor má už z výroby v sebe zakomponovaný plazmový filter na čistenie vzduchu. Rovnako tak už z výroby má aj integrovaný tichý motor s vysokým výkonom.

Celonerezový model i-BOXstep  pracuje teda len na recirkulačný režim s využitím plazmovej technológie čistenia vzduchu.

Vzduch z varenia v sebe nesie molekuly tuku, ktoré zachytávajú tukové filtre, tie sú čistiteľné v umývačke riadu. Kovové mriežky tukového filtra sú s doživotnou zárukou (až 12 vrstvový tukový filter, ktorý nemá konkurenciu na trhu). Plazmový filter (PNF 220-100) ďalej pokračuje v čistení vzduchu z varenia, zbavuje ho pachu, spórov, vírusov, zárodkov plesní. Kvalitne prečistený vzduch sa vracia cez mriežky na digestore naspäť do interiéru. Už nie je potrebné riešiť žiadny potrubný systém. Digestor sa jednoducho upevní na strop a môže pracovať.

Tento model je preto ideálny práve pre moderné stavby zamerané na energetickú úsporu, do nízkoenergetických domov, prípadne, do domov s použitím rekuperačného systému, či do pasívnych domov. Viac o plazmovej technológii si môžete prečítať v časti: PLAZMOVÁ TECHNOLÓGIA.

i-BOXstep disponuje kvalitným tichým ebm-EC motorom s výkonom 820 m³ / h. Prevádzka je mimoriadne tichá. Štrbinový systém odsávania so zvýšeným výkonom s použitím tlmiča hluku, digestor má prirodzené odhlučnenie hrán sania (tlmenie zvuku odsávania po stranách digestora). Maximálna hlučnosť je iba 54 dBA pri intenzívnom výkone sania (úroveň 4).

Dizajn modelu i-BOXstep je univerzálny, celé telo odsávača je z kvalitnej nereze, preto sa hodí takmer do každej modernej kuchyne. Nezavadzia a v priestore je menej nápadný ako rôzne iné „visiace“ ostrovné modely digestorov.

Priestorový model i-BOXstep sa ovláda jednoducho, diaľkovým ovládaním, ktoré dostanete k digestoru.

i-BOXstep je k dispozícii s rozmermi 130 x 70 cm. Výška tela digestora je 26 cm.

Tento ostrovný digestor má aj nadčasovú funkciu oneskoreného dobehu motora, inak povedané disponuje automatickou funkciou vypnutia. Čiže po varení si nastavíte túto funkciu, čím sa vám prečistí vzduch od výparov z varenia na 10 alebo 60 minút. Po uplynutí tohto času sa digestor automaticky vypne.

Odsávač pár i-BOXstep sa montuje na strop. Možný model aj s oceľovými lanami, digestor tak môže visieť vo vzduchu, napríklad nad kuchynským ostrovom. Laná sú z nehrdzavejúcej ocele, je tak možná prispôsobiteľná výška zavesenia digestora a vrchný kryt na digestor môže byť tiež z nereze. Laná aj kryt na digestor sa v takomto prípade objednávajú samostatne. Viac nájdete v cenníku.

Osvetlenie:
6 x 4 W LED žiarovky, 3 000 K, energetická trieda: A

Poznámky:
Plazmový filter PNF 220-100 súčasťou dodávky.

Pre účinné odsávanie by mala byť vzdialenosť digestora od varnej dosky minimálne 90 cm a maximálne 140 cm.

V prípade zavesenia digestora na nerezové laná, dĺžka lán je nastaviteľná od 3 cm do 150 cm.

Model:
Digestor i-BOXstep:
ELP 137iBS70-816

Príslušenstvo pre i-BOXstep:
biela farba digestora podľa RAL vzorkovníka 9016:
AP-RAL biela 9016