iBOX

Ostrovný-priestorový digestor

plazmový filter súčasťou dodávky digestora (v cene)

Ostrovný digestor iBOX je univerzálny odsávač pár do priestoru od značky O+F A-Line. Tento model visí na nerezových lanách a už z výroby má v sebe kvalitný motor plazmový filter. Ide o celonerezový digestor s umiestnením nad ostrov alebo polostrov kuchyne.

Špičková kvalita spracovania nereze dodáva digestoru luxusný a nadčasový dizajn. Odsávač pár iBOX patrí do moderných minimalistických kuchýň, v ktorých bude hrdo dominovať. Celonerezové prevedenie je ľahko skombinovateľné s rôznymi typmi dekórov dnešných kuchýň.

iBOX pracuje len na recirkulačný režim. Plazmový filter (PNF 220-100) pre recirkulačný režim je automaticky súčasťou spotrebiča. Plazmový filter je v cene odsávača pár iBOX. Plazmové čistenie vzduchu predstavuje modernú technológiu prečistenie odpadového vzduchu z varenia, ktorý prechádza odsávačom pár. Ide cez tukový filter, ktorý zachytáva mastnotu z varenia, potom prechádza plazmovým filtrom, ktorý čistí vzduch od vírusov, plesní, spór a ďalších nečistôt, pomáha aj s pachom, ktorý vzniká pri varení. Tento spôsob čistenia vzduchu takmer plnohodnotne nahrádza klasický spôsob odsávania do exteriéru potrubným systémom. Viac o plazmovej technológii a systéme plazmového čistenia vzduchu za pomoci plazmových filtrov sa dozviete: PLAZMOVÁ TECHNOLÓGIA.

Čistenie vzduchu za pomoci plazmového filtra je riešenie pre tých, ktorý už nemôžu z nejakého dôvodu zasahovať do stavby, nie je možné odvádzať vzduch von potrubím, prípadne pre tých, ktorý nechcú sekať do stien či podlahy a vytvárať tak priestor pre potrubný systém vzduchotechniky.

Rovnako tak plazmová technológia v digestoroch je vhodná pre pasívne domy, domy s rekuperačnou technológiou a všetky moderné stavby, ktoré sú zamerané na maximálnu úsporu energií.

Priestorový odsávač pár iBOX má integrovaný tichý motor v tele digestora. Ekonomický ebm-EC motor s výkonom 820 m³/h s technológiou NR redukovanej hlučnosti pracuje ticho a kvalitne. Tichosť chodu motora pri intenzívnom stupni je len 54 dBA.

Digestor iBOX visí na 4 nerezových lanách, čím okolo seba vytvára pocit vzdušnosti a otvorenosti priestoru. Laná je možné výškovo nastaviť.

Model iBOX sa ovláda elektronickým ovládaním s modrým digitálnym displejom umiestnením na hlavnej bočnej strane spotrebiča. 

Kuchynský odsávač pár iBOX do domácnosti z kvalitnej nereze je možné objednať v rozmeroch 120 x 64 cm a výška tela digestora je len 30 cm. 

Priestorový model iBOX má tukové filtre s doživotnou zárukou, až 12-vrstiev, ktoré sa môžu čistiť v umývačke riadu. Nachádzajú sa za nerezovým panelom (spodná časť tela digestora).

Odsávač pár iBOX má aj funkciu časovača dobehu prevádzky, čiže po skončení varenia si viete aktivovať funkciu automatického dobehu motora digestora na 10 alebo 60 minút. Po skončení tejto doby sa digestor automaticky sám vypne. Vzduch v miestnosti bude potom kvalitne prečistení.

Osvetlenie:
4 x 4 W LED žiarovky, 3 000 K, energetická trieda: A              

Poznámky:
Laná z ušľachtilej ocele, ktoré sú upevnené na strop, sú súčasťou dodania. Nastaviteľná dĺžka lán od 3 cm do 150 cm, možné prispôsobenie dĺžky lán aj po namontovaní digestora.

Vedenie elektrického kábla na lane vzadu vľavo.

Vetracia mriežka je smerom nahor (v hornej časti stroja) - musí vždy zostať voľná, aby prečistený vzduch z varenia mohol správne odchádzať z digestora smerom von.

Maximálna vzdialenosť od varnej plochy po okraj digestora je 140 cm. Minimálna vzdialenosť je 70 cm.

Model: 
Digestor iBOX:
ELP 127iB64-816